Archiwum kategorii: zapowiedzi

Komunikat specjalny

W ZWIĄZKU Z NASILENIEM PANDEMII KORONAWIRUSA JESTEŚMY ZMUSZENI ZAWIESIĆ PROGRAM JESIENNY, A NA PEWNO WSZELKIE SPOTKANIA W SIEDZIBIE KLUBU. ODWOŁUJEMY TRADYCYJNY WYJAZD LISTOPADOWY. NIE WYKLUCZAMY JEDNAK MOŻLIWOŚCI SPOTKAŃ W PLENERZE Z ZACHOWANIEM SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI. O EWENTUALNYCH PIESZYCH WYCIECZKACH W OKOLICACH MIASTA BĘDZIEMY POWIADAMIAĆ ZA POMOCĄ SMS I E- POCZTY. UWAŻAJCIE NA SIEBIE I NIE DAJCIE SIĘ ZASKOCZYĆ WIRUSOWI. WSZYSTKO PRZED NAMI, ZARAZA KIEDYŚ MINIE. JAK GŁOSI HASŁO NA SCHRONISKU NA PRZEGIBKU „BĘDZIE DOBRZE”…..I TEGO SIĘ TRZYMAJMY!

Darz Gór, Zarząd KTG Karpaty
16.10.2020

Odwołanie spotkania

Zarząd Klubu odwołuje spotkanie w dn. 12.03.2020. W związku z panującym zagrożeniem rozprzestrzeniania koronawirusa postanawiamy zastosować się do zaleceń prewencyjnych.
O dalszych postanowieniach i planach członkowie klubu będą informowani telefonicznie lub sms i przez umieszczenie informacji na stronie internetowej.

wrześniowe ognisko turystów

Zarząd Uniwersyteckiego Oddziały PTTK zaprasza na ognisko integracyjne, które odbędzie się  7 września (piątek) godz. 17:30 na Barbarce. Osoby chętne do wzięcia udziału muszą zgłosić się do Hani Leszczyńskiej do 4 września(wtorek) do godziny 12.00. Przekąski fundują organizatorzy natomiast napoje uczestnicy zabezpieczają we własnym zakresie.

Możliwy dojazd na Barbarkę autobusem nr 31. Odjazd z przystanku Kolankowskiego 16:52, Aleja Solidarności 17:16.

sierpniowa wycieczka do Gdańska

Zapraszamy na wycieczkę do Gdańska, która zaplanowana jest na
4 sierpnia (sobota). Wyjazd autobusem Arriva z dworca autobusowego o godzinie 7:00, powrót 20:15. Warto wcześniej zakupić bilety na podróż w obie strony ze względu na niższe ceny. Wycieczkę przygotuje i poprowadzi Andrzej Hermann.

szlakiem twierdzy Chełmno

Zapraszam na wycieczkę szlakiem Twierdzy Chełmno w niedzielę, 10 czerwca.

Wyjazd godz 8.45 autobusem z dworca ul. Dąbrowskiego do Stolna (9.38), (bilety u kierowcy), autobus relacji Toruń – Chojnice
Powrót godz. 14.18 autobusem z Watorowa, (w Toruniu DA 15.35, wcześniej autobus zatrzymuje się na Sz. Chełmińskiej przed Mentorem i na przystanku ul. Wybickiego)
Trasa piesza ze Stolna do Watorowa, po drodze 6 obiektów Twierdzy Chełmno: schron amunicyjny nr 9, schron piechoty IR 4, Fort IV, obejście Fortu III (całkowicie niedostępny), Fort II, schron piechoty UR I, Fort I oraz malownicze wzgórza  nad przełomem rzeczki Browiny (Fryby) i droga forteczna w Watorowie.

Trasa wiedzie drogami polnymi i liczy ok. 10 km (+/- 0.5). Dłuższe postoje przy Forcie II i Forcie I. Możliwość zwiedzania wnętrz obiektów w Forcie IV, schronie IR4 i Forcie I. Potrzebne latarki.

                                                         Julek Wysłouch