Nowy sezon – jesień 2019

Pierwsze powakacyjne spotkanie klubowe w siedzibie na Łaziennej planujemy na 26 września, czwartek, inauguracja Mszą Św. w kaplicy CDS, sprawy bieżące i organizacyjne.

W zakładce aktualności zamieszczony jest program klubu na zbliżającą się jesień.

 Rajd Jesienny im. Henryka Iwaniszewskiego w Beskidzie Żywieckim Termin: 13.10.2019 – 20.10.2019Baza:
Korbielów, agroturystyka Helena Dendys. Trasy: będą planowane na bieżąco w zależności od pogody oraz stanu fizycznego i duchowego uczestników. W planach jest wycieczka do wodospadu w Sopotni, wejście na Pilsko 1557 od strony polskiej i słowackiej, na Jaworzynę 1047, na Romankę 1366. Prowadzący: Roman Gąsiorowski.

Babia Góra w okolicy Kowalewa Pomorskiego

Z a p r o s z e n i e

Zapraszam w sobotę 7 września 2019 r. na wyprawę kolejowo-pieszą Klubu KARPATY do Kowalewa Pomorskiego i na Babią Górę (106 m n.p.m.). Odjazd pociągiem „regio” z dworca Toruń Wschodni o godz. 11.27, piesza trasa ok. 5 km, a na koniec odwiedzimy największą w Polsce prywatną kolekcję głazów narzutowych (150 szt.) i kamieni młyńskich (6 szt.). Wyjazd z Kowalewa pociągiem o godz. 16.00 i powrót do Toruniu Wsch. o 16.21. Warto kupić od razu bilet w obie strony. Andrzej Hermann.

wakacyjna wycieczka do Olsztyna

Zapraszam na wycieczkę krajoznawcza do Olsztyna w niedzielę 4 sierpnia br. Możliwe wyjazdy:

1. PKP Regio Toruń Wsch. 7.33 – Olsztyn Zach. 9.59

2. PKP TLK Toruń Główny 8.08 lub Toruń Wschodni 8.16 – Olsztyn Zach. 10.05 – preferowane połączenie dla grupy z Torunia.

W programie: spacer nad Łyną od mostów (wiaduktów) kolejowych do Mostu Zamkowego, zamek kapituły warmińskiej, kościół garnizonowy, cd. spaceru nad Łyną do Mostu św. Jakuba, Konkatedra św. Jakuba, Stare Miasto ze Starym Ratuszem w Rynku i Wysoką Bramą, spacer brzegiem Jez. Długiego i powrót:

1. PKP TLK Olsztyn Zach, 17.48 – Toruń Wsch. 19.34

2. PkP Regio Olsztyn Zach. 18.47 – Toruń Wsch. 21.04

Można zgłaszać inne propozycje do spaceru po Olsztynie. Zakup biletów i wyżywienie we własnym zakresie. 

Zachęcam i pozdrawiam. Andrzej Hermann.

Ognisko na Barbarce

27 czerwca (czwartek) spotkamy się na Barbarce przy wspólnym ognisku z przyjaciółmi z klubu Ceper. Zaczynamy o godz. 18 na tyłach dworku. Możliwość dojazdu autobusem 31 (przystanek: Kolankowskiego 16:52, Aleje Solidarności 17:16, Bartkiewiczówny17:26).
Uczestnicy przynoszą kiełbaski i inne produkty do upieczenia oraz coś do popicia. Zarząd gwarantuje chleb, smalec i ogórki.
Zawsze dobrze się bawimy, więc tradycji stanie się zadość.

Majówka nad Zielonką 2019

Zarząd Klubu T. G. „Karpaty” zaprasza na kolejną imprezę klubową:
Majówkę nad Rzeczką Zielonką – 25 maja 2019 r (sobota).   Wędrówka odbędzie się na trasie: PKP Cierpice-Kąkol – rz. Zielonka – PKP Cierpice- Kąkol (w sumie ok. 9 km).
Biesiadowanie odbędzie się nad Rzeczką Zielonką.
Majówkę poprowadzi Kol. Tadeusz Perlik .
Zbiórka grupy w sobotę o godz. 9:20 na Dworcu PKP Toruń Wschodni skąd nastąpi o godz. 9:36 wyjazd do Cierpic – Kąkola (przez Toruń Gł.)
Powrót z Cierpic – Kąkola w godz. popołudniowych (13:39; 14:04; 15:09).
  Uczestnicy muszą zabrać ze sobą dobry nastrój oraz coś na ząb
(i nie tylko) dla siebie i innych, mniej przewidujących uczestników.
 

9 maja – klubowe spotkanie

Witajcie!
W najbliższy czwartek 9 maja w klubie spotkanie prezentacyjne wszystkich kół naszego oddziału PTTK. Będziemy gościć przedstawicieli innych kół OU PTTK z krótkimi prezentacjami działalności. Zapraszamy – zarząd klubu.

odwołanie spotkania


Trwający remont kamienicy przy ulicy Łaziennej obecnie nie pozwala na korzystanie z lokalu, więc musimy odwołać najbliższe spotkanie klubowe, planowane na czwartek,11 kwietnia.
W konsekwencji jesteśmy zmuszeni też odwołać prelekcję pana Ryszarda Dorożyńskiego o Spitsbergenie, która odbędzie się w innym terminie.

Dobą wiadomością jest to, że już wkrótce, bo w niedzielę, 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) zaplanowana jest wycieczka. Spotykamy się na pętli autobusowej na Wrzosach o godzinie 12.
Następnie przespacerujemy się na Barbarkę i w tym czasie będzie okazja do zrobienia palm z tego, co przyroda oferuje. Msza w kaplicy św. Barbary o godzinie 13, a potem spacer do stawów przysieckich.
Zarząd KTG Karpaty

do Osieka nad Wisłą

Z a p r o s z e n i e

Zapraszam na wycieczkę Klubu KARPATY na trasie: Osiek nad Wisłą – Chrapy – Lęg – Osiek nad Wisłą (ok. 6 km)  w niedzielę 17 marca br. Wyjazd linią A46 z pętli na Rubinkowie II o godz. 10.04 i powrót tą samą linią ok. 16.00 i przyjazd do Torunia ok. godz. 16.30. Andrzej Hermann.

Powitanie wiosny 2019

Zarząd Klubu T. G. „Karpaty” zaprasza na kolejną imprezę klubową:

„Powitanie Wiosny”  – 24 marca 2019 r.
Wędrówka odbędzie się na trasie: 
Toruń-Na Skarpie – Las Bielawski – Lampusz/Kaszczorek (ok. 4 km). 
Pożegnanie zimy odbędzie się nad brzegiem Drwęcy. 
Wycieczkę poprowadzi Kol. Tadeusz Perlik  
Zbiórka: Toruń-Na Skarpie, przystanek MZK przy Szpitalu Dziecięcym o godz. 10:00
Po „powitaniu” piesze przejście lasem nad brzeg rzeki Drwęcy.
Powrót pieszy zmienioną trasą lub autobusem MZK do Torunia.

Uczestnicy muszą przygotować się rzeczowo (w tym Marzanny), 
słownie lub śpiewająco na temat odchodzącej zimy i przychodzącej wiosny

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa !!!
Tadeusz

Do rezerwatu Śnieżynka

Zapraszam na wycieczkę Klubu KARPATY na trasie: Laskowice – Rezerwat Śnieżynka (duży wysyp przebiśniegów) – Czarcie Góry  nad Wisłą – Świecie (ok. 16 km)  w niedzielę 3 marca br. Wyjazd pociągiem (zbiórka o 6.30) z dworca Toruń Gł. o godz. 6.46 z przesiadką w Bydg. Gł. na poc. do Gdyni. Powrót autob. Arrivy ze Świecia o 17.30 i przyjazd do Torunia ok. godz. 18.50. Andrzej Hermann.