Wszystkie wpisy, których autorem jest Admin

Majówka nad Zielonką 2019

Zarząd Klubu T. G. „Karpaty” zaprasza na kolejną imprezę klubową:
Majówkę nad Rzeczką Zielonką – 25 maja 2019 r (sobota).   Wędrówka odbędzie się na trasie: PKP Cierpice-Kąkol – rz. Zielonka – PKP Cierpice- Kąkol (w sumie ok. 9 km).
Biesiadowanie odbędzie się nad Rzeczką Zielonką.
Majówkę poprowadzi Kol. Tadeusz Perlik .
Zbiórka grupy w sobotę o godz. 9:20 na Dworcu PKP Toruń Wschodni skąd nastąpi o godz. 9:36 wyjazd do Cierpic – Kąkola (przez Toruń Gł.)
Powrót z Cierpic – Kąkola w godz. popołudniowych (13:39; 14:04; 15:09).
  Uczestnicy muszą zabrać ze sobą dobry nastrój oraz coś na ząb
(i nie tylko) dla siebie i innych, mniej przewidujących uczestników.
 

9 maja – klubowe spotkanie

Witajcie!
W najbliższy czwartek 9 maja w klubie spotkanie prezentacyjne wszystkich kół naszego oddziału PTTK. Będziemy gościć przedstawicieli innych kół OU PTTK z krótkimi prezentacjami działalności. Zapraszamy – zarząd klubu.

odwołanie spotkania


Trwający remont kamienicy przy ulicy Łaziennej obecnie nie pozwala na korzystanie z lokalu, więc musimy odwołać najbliższe spotkanie klubowe, planowane na czwartek,11 kwietnia.
W konsekwencji jesteśmy zmuszeni też odwołać prelekcję pana Ryszarda Dorożyńskiego o Spitsbergenie, która odbędzie się w innym terminie.

Dobą wiadomością jest to, że już wkrótce, bo w niedzielę, 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) zaplanowana jest wycieczka. Spotykamy się na pętli autobusowej na Wrzosach o godzinie 12.
Następnie przespacerujemy się na Barbarkę i w tym czasie będzie okazja do zrobienia palm z tego, co przyroda oferuje. Msza w kaplicy św. Barbary o godzinie 13, a potem spacer do stawów przysieckich.
Zarząd KTG Karpaty

do Osieka nad Wisłą

Z a p r o s z e n i e

Zapraszam na wycieczkę Klubu KARPATY na trasie: Osiek nad Wisłą – Chrapy – Lęg – Osiek nad Wisłą (ok. 6 km)  w niedzielę 17 marca br. Wyjazd linią A46 z pętli na Rubinkowie II o godz. 10.04 i powrót tą samą linią ok. 16.00 i przyjazd do Torunia ok. godz. 16.30. Andrzej Hermann.

Powitanie wiosny 2019

Zarząd Klubu T. G. „Karpaty” zaprasza na kolejną imprezę klubową:

„Powitanie Wiosny”  – 24 marca 2019 r.
Wędrówka odbędzie się na trasie: 
Toruń-Na Skarpie – Las Bielawski – Lampusz/Kaszczorek (ok. 4 km). 
Pożegnanie zimy odbędzie się nad brzegiem Drwęcy. 
Wycieczkę poprowadzi Kol. Tadeusz Perlik  
Zbiórka: Toruń-Na Skarpie, przystanek MZK przy Szpitalu Dziecięcym o godz. 10:00
Po „powitaniu” piesze przejście lasem nad brzeg rzeki Drwęcy.
Powrót pieszy zmienioną trasą lub autobusem MZK do Torunia.

Uczestnicy muszą przygotować się rzeczowo (w tym Marzanny), 
słownie lub śpiewająco na temat odchodzącej zimy i przychodzącej wiosny

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa !!!
Tadeusz

Do rezerwatu Śnieżynka

Zapraszam na wycieczkę Klubu KARPATY na trasie: Laskowice – Rezerwat Śnieżynka (duży wysyp przebiśniegów) – Czarcie Góry  nad Wisłą – Świecie (ok. 16 km)  w niedzielę 3 marca br. Wyjazd pociągiem (zbiórka o 6.30) z dworca Toruń Gł. o godz. 6.46 z przesiadką w Bydg. Gł. na poc. do Gdyni. Powrót autob. Arrivy ze Świecia o 17.30 i przyjazd do Torunia ok. godz. 18.50. Andrzej Hermann.

Wycieczka

Zapraszam na wycieczkę Klubu Karpaty w dniu 3 lutego br. niezależnie od pogody po trasie: Rogówko – Młyniec I – Młyniec II – Józefowo – Mierzynek – Krobia. Korzystamy z linii  autobusowej nr21 z odjazdami: Al. Solidarności 9.38, Dworzec Wschodni 9.46, Rubinkowo I Centrum 9.52, Szosa Lubicka (przy tunelu) 9.57. Można będzie przerwać trasę w Mierzynku (Polbus – 15.24). Pozdrawiam. Andrzej.

 

 

karnawałowy spacer 2019

Zapraszamy w niedzielę, 13 stycznia na doroczny, karnawałowy spacer do samotnej turni w Olku. Zbiórka na Barbarce o godzinie 12:30. Możliwy dojazd autobusem nr 31 ( z Kolankowskiego godz 11:34, Al. Solidarności 11:57, ul. Bartkiewiczówny 12:05).
Przejście do „turni”, tradycyjna lampka grzańca i wieczorny powrót do pętli MZK na Wrzosach. Prosimy o zabranie latarek (czołówek)