Archiwum kategorii: wydarzenie

#ZostańwDomu

Jak ludziom, którzy kochają turystykę powiedzieć, żeby siedzieli w domu? Kochani, przyszedł czas kiedy muszę na stronie Klubu Turystyki Górskiej napisać do turystów, którzy we krwi mają wędrowanie, zwiedzanie, poznawanie, słowa zachęty do pozostania w domu. Potraktujmy to jak gwałtowną burzę podczas, której przecież nie opuszcza się schroniska. Pewnego dnia pojawi się tu wpis z zaproszeniem na wycieczkę, Hania wyśle Wam sms-y z zachęcającym „przybywajcie” i znów pójdziemy.
Od jutra, czyli od 1 kwietnia 2020 wchodzą w życie nowe ograniczenia w związku z pandemią ( można je przeczytać na stronie serwisu Rzeczpospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

bal karnawałowy

Tegoroczny bal karnawałowy odbędzie się w zmienionym terminie, tj. w sobotę 10 lutego i połączony będzie z weeckendowym wypadem do Kamionek.
Wyjazd do Kamionek w godzinach południowych w sobotę, żeby skorzystać i przespacerować się jeszcze przed zachodem słońca, a powrót w niedzielę po śniadaniu. Koszt to około 50 złotych (nocleg, obiadokolacja i śniadanie).”Napitki”, zakąski i przekąski własne. Jeśli kogoś zniechęca brak pomysłu na przebranie, to nie jest ono obowiązkowe.
Chętni mogą zgłaszać się do Zosi  Orlik lub Hani Balcerowicz. Możliwość dojazdu i powrotu samochodami do uzgodnienia z organizatorami.

zlot klubów górskich PTTK

Zlot klubów górskich PTTK w roku 2018 odbędzie się w dniach 17 – 20 maja w Górach Świętokrzyskich. Bazą będzie Pallotyńskie Centrum Dialogu w klasztorze na Karczówce w Kielcach. Szczegóły organizacyjne, logistyczne i programowe już niedługo po ogłoszeniu Podkomisji Klubów. Prosimy o zastanowienie się nad udziałem w tym spotkaniu.

wrześniowe ognisko na Barbarce

Oddział Uniwersytecki PTTK  zaprasza członków Klubu „Karpaty” na wrześniowe ognisko na Barbarce.
Spotkanie odbędzie się 8 września 2017, godz. 18.00 (możliwy dojazd autobusem nr 31) i będzie miało charakter integracyjny. Organizatorzy zapewnią przekąski, natomiast napoje i dobry humor  w zakresie własnym uczestników.

Do zobaczenia

wycieczka nad j. Kamionki

Z a p r o s z e n i e 

Zapraszam w niedzielę 9 kwietnia br.  na wycieczkę pieszą Klubu KARPATY (częściowo wspólnie z Klubem CEPER) po trasie: Kamionki Duże – Kiełbasin – Przystanek kol. Jezioro Kamionki. Zbiórka o 7.45 na Dworcu Autobusowym, odjazd o 8.00 (lub 8.10 na Skarpie). Powrót pociągiem o 16.23 (na dworcu wschodnim 16.30).
Andrzej Hermann

Jest możliwość przyłączenia się do dwudniowej wycieczki nad Jezioro Kamionki, którą organizuje  Klub „Ceper”. Zainteresowani mogą kontaktować się z Hanią Balcerowicz.

Zaproszenie na bal

Witam,

Zapraszamy na tradycyjny już bal przebierańców, który tym razem odbędzie się 18 lutego w Forcie VI im. Jaremiego Wiśniowieckiego w siedzibie Bractwa Kurkowego.
Odpłatność 20 zł  od osoby  będzie  przeznaczona na zapłatę za zużyty prąd i drewno na kominek,  oraz   kawę, herbatę, barszcz z pasztecikiem i zimne napoje.  Pozostałe produkty można spożywać po uprzednim przyniesieniu [haha]Jest tam kuchenka mikrofalowa więc można podgrzać potrawy, które się przyniesie. Woda do picia jest  niezdatna więc przywieziemy w pojemnikach.  Nagłośnienie i muzyka w naszej gestii ale mile widziana pomoc.  Mile widziane przebranie ale nie jest konieczne. Impreza rozpoczyna się o godz 17 

 
Bardzo prosimy zgłaszać do Zosi lub do mnie chęć uczestnictwa w imprezie

Pozdrawiam
Hanka

A kto to Zosia i Hanka, to chyba wszyscy wiedzą.

Fort VI (nie mylić z fortem IV) znajduje się przy ulicy Szosa Chełmińska 212 wjazd w ulicę Bractwa Kurkowego. Dojazd autobusem nr 31 i 27 –  przystanek na żądanie (należy użyć przycisku) zaraz za przejazdem kolejowym dawniejszego dworca północnego i za ul. Polną.

Po wyjściu z  autobusu iść w kierunku Wrzosów prosto około 70 m i skręcić w pierwszą ulicę  w  prawo –  Bractwa Kurkowego – jest na słupku, iść prosto około 70 m aż do fortu w dół.